Renata Loudová

Jsem ženou a maminkou tří dětí, průvodkyně v lesní školce a jako dula doprovázím ženy a páry od listopadu 2016. Během této doby jsem doprovodila u porodu více jak šest desítek žen a párů. Přes 100 dalších žen jsem podpořila během těhotenství a hlavně v šestinedělí.

Jak co nejpřirozeněji porodit? To je otázka velmi široká a kolik je na světě lidí, tolik je i způsobů porodů. Každý rodící se človíček je jedinečný, takže i jedna žena většinou zažije různé podoby svých porodů. A co pro jednu může být utrpení, to pro jinou může být vrchol blaha a naopak. A v tom je právě ta krása, ale zároveň i ''zakopaný pes''.  O čem si tedy budeme povídat?

PŘEDNÁŠKA NA FESTIVALU STRP Jablonec
ve čtvrtek 23. 5., 16 - 18.30 hodin v Pracovně duly Renaty (Saskova 36). Cena 150 Kč, platba na místě

Nastíním hlavní křižovatky a některé možné cesty při porodu. Koukneme, jak a proč si sepsat porodní přání, které neslouží jen pro zdravotníky, ale také pro vás samotné. Povíme si, jaká je role doprovázející osoby, v čem jsou její výhody a jaké jsou mezi nimi rozdíly, včetně osob podpůrných v různých společenstvích a sdílecích skupin. Vychytávky, které je dobré si přibalit do tašky k porodu. Určitě bych ráda, aby naše povídání bylo interaktivní, abyste posdílely své zkušenosti, kladly otázky, zapojily se do diskuze. Tak pomůžete sobě i ostatním ženám zhruba vytyčit jejich jedinečnou cestu, včetně přijetí a vyrovnání se s možnými nepředvítatelnými situacemi a odbočkami. 

www.dularenata.cz