MUDr. Pavla Švagerová

Jsem praktická dětská lékařka a od roku 2008 jsem pracovala na dětském a novorozeneckém oddělení KNL. Pediatrie byla mou vysněnou profesí už od školních let, ale další obrovskou inspirací pro mne je vlastní mateřská zkušenost. Můj nyní dvouletý syn mi ukázal i další důležité aspekty péče o malé pacienty - mimo jiné například sílu kontaktního rodičovství a prospěšnou krásu kojení, díky níž jsem se stala certifikovanou laktační poradkyní. Jsem přesvědčená, že pečovat o dítě umí každý rodič intuitivně správně. V dětském lékaři potřebuje najít empatického a laskavého rádce především v okamžicích nejistoty a zdravotních problémů. Přistupuji ke své roli praktického lékaře zodpovědně a zároveň s respektem ke kompetencím rodičovské role. 

PŘEDNÁŠKA NA FESTIVALU STRP Jablonec
v sobotu 11. 5., 13- 14:30 hodin, Kino Junior

V přednášce "Bonding a poporodní období" přiblížím nádherný čas po porodu, kdy se matka a miminko seznamují, očichávají, zamilují se... Je to nesmírně důležité období, které má význam pro buducí život nejen matky a dítěte, ale bez nadsázky celé rodiny. Stále ještě je společností podceňován.
Přednáška bude mít několik částí. V té první budeme mluvit o tom, co vlastně bonding je, jaký význam má pro matku a dítě. O jeho vlivu na jejich vzájemnou interakci. Povíme si, jak prožití poporodního období a kontakt kůže na kůži ovlivňuje např. úspěšnost kojení, mateřské sebevědomí a vztah matky a dítěte. Nakousneme i některé speciální situace po porodu. Dále si také povíme jak obvykle probíhá poporodní období v porodnici a jaký význam mají rutinní postupy a vyšetření, která se provádějí. Podíváme se ale i na téma ambulantního porodu a na právní otázku této bezprostřední poporodní péče. A samozřejmě bude prostor pro dotazy.

CENA
Celodenní vstupné na sobotu 12. 5. 2019 v PŘEDPRODEJI do 30. dubna: 300 Kč jednotlivec / 450 Kč rodinné
Od 1. května 450 Kč jednotlivec / 550Kč rodinné

Cena pouze za přednášku "Bonding a poporodní období"
150 Kč, platba na místě.